Nawigacja
Szukaj
Znaczniki
Odwiedziny
Ilość rejestracji:
Dzisiaj: 0
Wczoraj: 0
W sumie: 16
Ostatnio: Ozetjot

Serwis przeglądają:
Goście : 1
Użytkownicy : 0
W sumie: 1
Lista [Okno]
...***
Wenecja-News - Wenecja off-line... też nadaje - Niusy
Strona główna Zaloguj się Kontakt
RSS Feed
News : Wenecja off-line... też nadaje
16.08.2008, 20:00 (942 odsłon)

Na siły natury nie ma rady - najlepsze chęci nie pomogą, jeśli pogoda stara sie pokrzyżować plany. Wystarczy jednak optymizm i dobry plan awaryjny, aby impreza mogła się udać w każdych warunkach.

Nawałnica szalejąca nad Wenecją odcięła naszemu korespondentowi dostęp do sieci, nadal jednak działają telefony. Zanim pojawi się kolejna relacja on-line zamieszczamy skrót ostatnich wydarzeń, przesłany do "centrum prasowego" naszego Zespołu Kampanii "Dali" bez pomocy drutu. Luzior

Czytaj więcej... | 2280 znaków więcej | Komentarze
News : I Regaty o Puchar Naczelnika ZHP ...
28.07.2008, 14:10 (1258 odsłon)

Najmłodsi i trochę starsi żeglarze wszystkich świata stron!!!
Logo Regaty
Harcerski Klub Wodny „DAL", Baza Żeglarska WENECJA Hufca ZHP Łódź-Polesie, Stocznia Jachtowa „JANMOR" w Głownie, Agencja Żeglarska D3 i Uczniowski Klub Sportowy „Żagielek" mają przyjemność zaprosić na Pierwsze Regaty o Puchar Naczelnika ZHP w Klasie Kadet JANMOR Monotyp.
Regaty odbędą się w dniach 15-17 sierpnia w Bazie Żeglarskiej WENECJA nad jeziorem Ruda Woda. Zaproszenie kierujemy do wszystkich lubiących wodę i wiatr, chcących posmakować żeglarskiej przygody, a także sprawdzić się podczas prawdziwej rywalizacji pod żaglami.

Czytaj więcej... | 4117 znaków więcej | Komentarze
News : Kadety już w Wenecji
21.07.2008, 19:40 (1614 odsłon)

Zgodnie z zapowiedziami, w ostatnich dniach flotylla żółtych KadPrace bosmańskieetów JANMOR Monotyp dotarła do Wenecji. Po przeglądzie, sklarowaniu i otaklowaniu dziesiątka żółtych jachtów wyruszyła w towarzystwie mniejszych Figielków w swój dziewiczy rejs po wodach Rudej Wody. Jako pierwsze możliwości nowych jachtów postanowiły sprawdzić zuchy ze szczepu im. L.Teligi (wiadomo, wodniacy z krwi i kości, którym nie straszne żeglowanie na regatowych łodziach Śmiech ). Nie pozostały same - żeglarskiego wsparcia naszych zuchom udzieliły tez załogi z Domu Dziecka w Morągu.
Chwila ciszyNa jeziorze panowały zmienne warunki. Na początkuPłyniemy wiatr kręcił, wreszcie zupełnie zanikł. Na szczęście była to tylko chwilowa flauta - później rozwiało się do "dwójki". Dało to załogom możliwość dokładnego sprawdzenia, jak łódki "chodzą" w bejdewindzie czy fordewindzie i ile węzłów da się z nich "wycisnąć".
Dawno już w naszej zatoce nie było takiego tłoku. Kadety i Figle zwinnie przemykały pomiędzy pozostałymi weneckimi, większymi jachtami. Maluchy łapały w żagielki każdy, nawet najlżejszy podmuch, błyskawicznie nabierając prędkości. Frajda, jaką dawał slalom pomiędzy omegami i orionami była przeogromna - byli przecież szybsi i zwinniejsi od sW porciewych "większych braci".
Bosmani w porcie uwijali się jak w ukropie. Od rana do wieczora mieli pełne ręce roboty, wypuszczając i przyjmując kolejne załogi, sprawdzając łódki i ich wyposażenie oraz zabezpieczając akwen pływań. Przednią zabawę przerwał dopiero sygnał z kuchni, zapraszający, żeby nie powiedzieć wzywający na kolację, która tego dnia smakowała jak nigdy.

Ruda Woda zażółciła się mrowiem niewielkich żagielków - Kadety błyskawicznie zaklimatyzowały się w środowisku żeglarskiej bazy w Wenecji. I już od pierwszego dnia zyskały uznanie pływających na nich dzieciaków, które wystawiły im najwyższą ocenę.
 
 
 

Komentarze
W obiektywie
Zagłosuj na nas
Powered by XOOPS 2.x.x © 2008-2009 HarcNetPL TeaM© . Aktualny PageRank strony wenecja.harc.net.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO